|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diensten
Naast diverse funderingstechnieken verzorgen wij ook zaken zoals funderingsadvies, officiële eerste palen, het doormeten van al onze verschillende typen funderingspalen, het snellen (evt. handmatig) van palen, trillingsmetingen, drukproeven en eventueel benodigde wapenings- en draagkrachtberekeningen.
Funderingsadvies De keuze om op staal of op palen te funderen is een belangrijke stap in het ontwerpproces. De keuze van de funderingsmethode heeft te maken met de draagkracht van de ondergrond en het gewicht van het betreffende bouwwerk cq. constructie. Een concreet funderingsadvies bestaat uit een berekening per grondonderzoekslocatie. Dit resulteert in een rekenwaarde voor de grondweerstand of de paaldraagkracht. Op basis van de bodemopbouw is het mogelijk om een bouwwerk op staal te funderen. 'Funderen op staal' is daarbij de oudhollandse uitdrukking om iets direct op de beschikbare ondergrond te plaatsen. Door het inbrengen van palen kan de grond aanzienlijke veranderingen ondergaan ten opzichte van de oorspronkelijke bodemeigenschappen. Denk hierbij aan grondverdichting door trillingen, grondverdringing c.q. opspanning dan wel grondontspanning door grondverwijdering. Bij gelijkblijvende afmetingen geeft een grondverdringend paalsysteem naar verhouding de hoogste draagkracht in vergelijking met andere paalsystemen, terwijl het een relatief gunstig vervormingsgedrag vertoont. In geval van financiële of (uitvoerings)technische voordelen kan een ander paalsysteem worden geprefereerd.Voor bovenstaande funderingstypen kunnen wij uw fundering uitrekenen.
Officiële eerste palen Om van een eerste paal een feestelijke aangelegenheid te maken, hebben wij de beschikking over een antieke houten handheistelling. Maar liefst acht genodigden kunnen gelijktijdig de eerste paal slaan. Ook kunnen wij onze bekende gekleurde heipaal inzetten en vlaggetjes e.d. regelen. Natuurlijk kan ook een heistelling ingezet worden om uw officiële eerste paal te slaan.
Akoestische paalcontrole De akoestische paalcontrole, of "hamertje tik', is het doormeten van palen om aan te tonen dat er geen discontinuïteiten aanwezig zijn, zoals bijvoorbeeld: verdikking, scheuren of verjonging. Doormeten wordt uitgevoerd door onafhankelijke en ervaren organisaties en geeft een extra zekerheid!
Snellen van palen Bij het koppensnellen van palen (ook wel kraken of knijpen genoemd) wordt de wapening die in
.jpg) |
de heipaal zit vrijgemaakt. Dit kan machinaal tot 2 cm. boven de grond. Hierbij wordt de hoofd- en kopwapening niet wezenlijk beschadigd. Op plaatsen waar niet hydraulisch gesneld kan worden, wordt dit nog "ouderwets" gedaan met hand en sloophamer. Hier is belangrijk dat inscheuring van palen wordt voorkomen, bv. middels knelbanden e.d.
Wapenings- en draagkrachtberekeningen Middels het analyseren en interpreteren van geotechnische gegevens worden wapenings- en draagkrachtberekeningen uitgevoerd. Indien gewenst kunnen paalsystemen "omgerekend" worden naar een paalsysteem dat sneller leverbaar is of beter aansluit op de eisen en/of wensen van bijvoorbeeld vergunningverlenende instanties. Hiervoor wordt het softwarepakket van Matrix-CAE, module Matrix-GEO, gebruikt. Een beproeft softwarepakket voor betrouwbare berekeningen!
Trillingsmetingen Trillingsmetingen worden uitgevoerd met een 3d-meter waarbij de snelheid en de frequentie van de trillingen worden opgeslagen en weergeven in het display. Trilling kunnen echter ook op afstand worden gemonitoord met behulp van een modem. Ook kan een alarmlamp worden aangesloten die gaat branden wanneer een voorafgestelde waarde overschreden wordt.
Drukproeven Bij twijfel aan de draagkracht van geplaatste palen of ten gunste van test-/onderzoeksprojecten kunnen drukproeven statisch, beperkt en/of dynamisch uitgevoerd worden. Een en ander conform de normen NEN 6745-1 en 6745-2.
Snel naar: offerte aanvragen.
|
| |
Print |
|
| |
|
|
| |
|
|
|
|